piątek, 4 marca 2011

Mali naukowcy budują poduszkowce w Manhattanie

6. marca 2011 r. niedziela


Na warsztaty budowania poduszkowców zaprasza dzieci gdańskie centrum Manhattan w niedzielę 6 marca od 13.00 do 17.00. Budowanie modeli i wyścigi poduszkowców oraz konkursy z nagrodami to tylko niektóre z proponowanych atrakcji.
Najmłodsi goście, którzy odwiedzą Manhattan 6 marca, przeniosą się w fascynujący świat nauki. W tym dniu „mali naukowcy” dowiedzą się, że nauki ścisłe mogą być łatwe i pasjonujące. Dzieci poznają odpowiedzi na pytania: jak działa poduszkowiec i dlaczego może poruszać się po każdej płaskiej powierzchni, nie potrzebując do tego dróg, jak szybko może jeździć czy do czego używa się poduszkowców. Oprócz tego młodzi fascynacji nauki dowiedzą się m.in.:  czym jest tarcie, dlaczego ślizgamy się po lodzie, po co nam tenisówki na sali gimnastycznej czy dlaczego człowiek wymyślił koło. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał oczywiście możliwość wykonania własnego poduszkowca, dzięki któremu łatwiej zrozumie omawiane zagadnienia.

Oprócz warsztatów budowania poduszkowców podczas wydarzenia odbędzie się szereg konkursów, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez bar sałatkowy Campanio oraz centrum kopiowania D&K – zlokalizowane w Manhattanie. Nie zabraknie również rozrywki – na koniec warsztatów przewidziano wyścigi poduszkowców, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Rodzina w Manhattanie
Mali Naukowcy to kolejne wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Rodzina w Manhattanie”. Jest to element nowego programu edukacyjno-kulturalnego realizowanego przez to centrum. – Zawsze chcieliśmy, żeby Manhattan kojarzył się nie tylko z zakupami, ale i ofertą edukacyjną i kulturalną – mówi Katarzyna Szczycińska, dyrektor zarządzający centrum. – Elementem tych działań jest właśnie nasz program „Rodzina w Manhattanie”. Pod względem oferty kulturalnej Manhattan jest niezwykłym centrum handlowym. Dowodem jest na przykład działający tu Teatr Znak, jedyna taka instytucja kulturalna w centrum handlowym w Polsce, czy Gdańska Szkoła Artystyczna, która uczy gdańszczan w każdym wieku, jak się realizować i bawić poprzez sztukę, a także przygotowuje kandydatów na uczelnie artystyczne. W centrum działa także galeria Delikatesy Sztuki. – Przykład Manhattanu świadczy dobitnie o tym, iż sztuka i nauka doskonale mogą znaleźć się w przestrzeni galerii handlowych – mówi Janusz Gawrysiak, pomysłodawca Teatru Znak i Delikatesów Sztuki. – Nasza aktywność doskonale wpisuje się w nowy program Manhattanu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz